Maluch u dentysty

Nawet, jeśli Twoje dziecko ma jeszcze niewiele zębów, zadbaj o regularne wizyty u dentysty. To niezbędne nie tylko dla małych ząbków – im szybciej dziecko oswoi się z fotelem dentystycznym, tym mniej będzie się bało leczenia zębów w przyszłości.

Pierwsza wizyta u dentysty powinna odbyć się w momencie, gdy dziecku zaczynają wychodzić pierwsze mleczne ząbki. A koniecznie, gdy zaczynają wypadać i pojawiają się pierwsze zęby stałe. Trzeba bowiem wiedzieć, że próchnica, która atakuje mleczaki, nie zniknie razem z utraconymi mleczakami. Równie silnie może zaatakować żeby stałe. Dobry dentysta zadba o zdrowie ząbków maluszka, doradzi rodzicom, jak je właściwie pielęgnować, by jak najdłużej były białe, zdrowe i mocne.

Dentysta dla maluszków

Niektórzy rodzice wychodzą czasem z założenia, że o mleczaki nie trzeba dbać, bo przecież i tak wypadną. Tymczasem to błąd – wiele chorób zębów powstaje już w wielu dziecięcym, dlatego trzeba je diagnozować jak najwcześniej. Jeśli chcesz, by maluch bezstresowo przychodził na wizyty u dentysty, znajdźmy lekarza, który ma podejście do najmłodszych pacjentów. Maluch powinien oswoić się z fotelem stomatologicznym, całym gabinetem i lekarzem w białym fartuchu. Nawet, jeśli jakiś ząbek wymaga leczenia, lepiej za nie zabrać się dopiero na drugiej wizycie.

Post Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 − 30 =