Łysienie

Włosy są dzisiaj już tylko i wyłącznie ozdobą. Dawno straciły jakąkolwiek funkcję praktyczną, ponieważ odkąd człowiek ma czapki włosy nie muszą już chronić głowy przed utratą ciepła.

Właśnie dlatego choroby skóry głowy, jak na przykład łysienie są dla ludzi tak dotkliwe. Najczęściej choroby, jak łysienie, dotykają mężczyzn. Tak zwane łysienie androgenowe jest najbardziej popularne i wynika z dużej ilości testosteronu w organizmie. Oczywiście hormon ten występuje również u kobiet, dlatego jeśli kobieta ma go zbyt wiele, to choroby, jak łysienie dotykają również ją.

Co można zrobić, kiedy zauważy się u siebie przerzedzanie się włosów?

Przede wszystkim natychmiast należy udać się do dermatologa w celu zdiagnozowania problemu. Zakola i tonsura u mężczyzn to typowe objawy łysienia androgenowego, natomiast w przypadku kobiet poszerza się przedziałek. Jeśli zobaczy się ten proces na własnej głowie nie należy próbować ratować się polecanymi kosmetykami, ponieważ w tym przypadku nie są one w stanie w żaden sposób pomóc.

Dermatolodzy najczęściej zalecają blokery testosteronu lub wcieranie w skórę głowy specjalnego preparatu, jakim jest Loxon. Najczęściej można oczekiwać poprawy.

One comment on “Łysienie”

  1. Depilator napisał(a):

    Ostatnio wielokrotnie polecam obserwować blogi, omawiające coś o urodzie. Muszę przyznać, iż owy artykuł jest ciekawy! Dzięki za miłą chwilę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 − = 39

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wizyta u psychologa – czy jest się czego wstydzić?

Ludzie bardzo często nie traktują swoich problemów psychicznych poważnie, lekceważą je lub wstydzą się do nich przyznać.

Zamknij